1:1 СЛЕД ЗДРАВА БИТКА СРЕЩУ ДУБЪЛА НА ЦСКА 1948

„Бдин“ Видин изигра един от най-добрите си мачове през сезона, но завърши наравно 1:1 с актуалния шампион на Втора лига ЦСКА 1948 II. Головете отбелязаха Виктор Василев и Тома Ушагелов. Срещата от 16-ия кръг на първенството предложи здрава битка между двата отбора, немалко голови положения и добри отигравания. Публиката на стадион „Георги Бенковски“ изпрати своите любимци с аплодисменти след последния съдийски сигнал.

Мачът започна с натиск на гостите. Стигна се до изпълнение на два последователни ъглови удара пред вратата на „Бдин“. За втория домакините претендираха, че топката е излязла след рикошет в противников състезател. Виктор Василев насочи опасно топката към близката греда при центрирането от корнера, защитата на „Бдин“ не успя да реагира правилно и кълбото влезе във вратата за 0:1 още в 7-ата минута на срещата. В официалния протокол на мача попадението е записано като автогол на вратаря Василев, който плонжира и докосна топката. Четири минути по-късно гостите можеха да стигнат до второ попадение. Защитник на „Бдин“ върна топката към вратаря Иван Василев, той обаче се засуети, пресиран от централния нападател на червените Цветомир Цанев, и бе принуден да улови с ръце. Главният съдия Любослав Любомиров отсъди свободен удар на шест метра пред голлинията. Изстрелът обаче бе избит от защитата на домакините. Бдинци се окопитиха и последваха много силни минути за домакините. В 15-ата минута Ушагелов получи топката в наказателното поле на гостите, но не успя да нанесе точен удар. Две минути след това Владимир Айтов бе изведен зад защитата на червените, но вратарят на ЦСКА 1948 излезе предвидливо и успя да спре атаката. В 21-ата минута Георги Станимиров изпълни страхотен пряк свободен удар, но стражът на гостите плонжира и отново изби. Минута по-късно Цветомир Тодоров центрира от фал към Ивайло Иванов, вратарят Станислав Нисторов опита да улови топката, но я изпусна, тя попадна у Тома Ушагелов, който я насочи под напречната греда за 1:1. В 28-ата минути голмайсторът на „Бдин“ подаде на Станимиров в наказателното поле, но ударът му отблизо мина край вратата. 10 минути по-късно Винисиус Белоти излезе сам срещу вратаря, но реши да подава вместо да стреля. В последната минута на първото полувреме при заучено изпълнение на пряк свободен удар Тодоров подаде на Белоти, който добре насочи топката към горния десен ъгъл на вратата, но Нисторов отново успя да избие с една ръка.

И втората част започна с натиск на гостите, но без да създадат голова опасност. В 53-ата минута Стойчо Стойков нахлу на скорост в наказателното поле на ЦСКА 1948, бе изблъскан от защитник, но главният съдия прецени, че няма основание за 11-метров наказателен удар. Цветомир Тодоров излезе очи в очи с вратаря на гостите в 57-ата минута, но не успя да го преодолее. Последва опасен удар на Калоян Стрински, но над напречната греда на „Бдин“. В 72-ата минута Белоти можеше да вкара победно попадение, но диагоналният му удар отблизо бе в обсега на вратаря. В добавеното време на срещата Мартин Атанасов падна в наказателното поле на „Бдин“ след съприкосновение със защитник на домакините, гостите поискаха дузпа, но главният съдия вдигна жълт картон за симулация.

Избраниците на треньора Живко Желев показаха мъжка игра в тази среща и заслужаваха трите точки:

„За жалост не успяхме да победим. Иначе влагането на футболистите, желанието, мотивацията, агресията, която показаха, като изключим първите 15 минути, когато получихме този нелеп гол директно от корнер, бяха на необходимото ниво. Успяхме да създадем няколко добри ситуации за отбелязване на гол. И сами срещу вратаря имахме, но за жалост не успяхме. С напредването на мача, последните 15-20 минути, изгубихме малко увереност и вместо да направим домакински натиск и да направим всичко възможно да спечелим мача, не успяхме. Може би и фактът, че хората, които влязоха като резерви, не се включиха много добре, допринесе за това нещо, но го има във футбола това. Продължаваме напред. Влязохме плахо в мача, но след гола успяхме да „настъпим газта“, да изнесем отбора в по-предни позиции, вкарахме гол, създадохме още ситуации. Точките ни са малко и това тежи. Много е трудно, защото сме в ролята на догонващи. В последните пет мача имаме само една загуба, но лошото е, че имаме и само две победи, другите мачове са хикс, така че и това тежи. Но се надяваме, че ще дойде моментът, в който ще победим два-три мача.“