ЗАГУБА ОТ ФК „ТУРНУ“ СЕВЕРИН

Отборът на „Бдин“ загуби днешната контрола срещу Румънския „Турну“ Северин с 0:2. Двубоят бе игран на стадион „Георги Бенковски“.
В 19-ата минута след сблъсък с противников състезател Ангел Цолов от отбора на домакините получи тежка контузия и бе откаран във видинската болница. Три минути след това гостите отбелязаха за 0:1. В 32-ата минута, след поредния груб фал на румънски играч в средата на терена, се получи меле, в което участваха състезатели и на двата отбора. Главният съдия показа червени картони на Янек Кирилов и на голмайстора на гостите. В последната минута на първата част попадение на „Бдин“ бе правилно отменено заради засада.
„Бдин“ започна второто полувреме с няколко смени, в игра се появиха опитните Николай Цветков и Александър Соколов. Отборът на домакините заигра по-агресивно и започна да доминира на терена, но не успя да преодолее вратаря на гостите. В 54-ата минута бдинци получиха правото да изпълнят дузпа, но Соколов уцели десния стълб на вратата. Минути преди последния съдийски сигнал резултатът стана 0:2, след като румънски състезател се възползва от груба грешка при изнасянето на топката.
В събота, 18 февруари, от 14 часа „Бдин“ Видин ще изиграе последната си контролна среща от предсезонната подготовка. На стадион „Георги Бенковски“ гостува лидерът в областната футболна група на Монтана „Дунав“ Лом. Преди мача ще се състои официалното представяне на отбора на „Бдин“ за пролетния полусезон в Северозападната Трета лига.