ЦЕННА ПОБЕДА В СВИЩОВ

„Бдин“ Видин победи с 3:1 „Академик“ в Свищов в среща от 18 кръг на Северозападната трета лига. С два гола за гостите се отличи Тома Ушагелов, веднъж се разписа Цветомир Тодоров.

Мачът предложи на зрителите много единоборства, жълти картони и битка в средата на терена. И двата отбора имаха шансове, но по-концентриран пред гола се оказа по-опитният отбор на „Бдин“. Тома Ушагелов отбеляза за 1:0 в 30-ата минута с хубав удар от въздуха. При този резултат завършиха първите 45 минути. Пет минути след началото на второто полувреме Мартин Колев върна интригата в мача, завършвайки атака на домакините с изстрел от границата на наказателното поле за 1:1. Попадението вдъхна кураж на футболистите на „Академик“ за нещо повече в срещата, те се настаниха по-трайно в наказателното поле на гостите, но това даде възможност да бързи контраатаки на „Бдин“. В 72 минута Цветомир Тодоров прекърши устрема на домакините с премерен удар от 15 метра. Само две минути по-късно всичко в мача приключи след второто попадение на централния нападател на видинчани Ушагелов.