БДИН ЕЛИМИНИРА КОМ БЕРКОВИЦА ЗА КУПАТА НА АФЛ

„Бдин“ Видин отстрани „Ком“ Берковица от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Мачът от втория етап на турнира се игра на стадион Георги Бенковски и завърши при резултат 1:0. Единственото попадение отбеляза едно от новите попълнения Денис Димитров – Бебето в 28-ата минута. Двата отбора доиграха мача с човек по-малко. Директни червени картони получиха Стойчо Стойков от „Бдин“ в 30-ата минута и Ивайло Тодоров от „Ком“ в 70-ата. 

Преди срещата капитаните на двата отбора вдигнаха знамето на Република България под звуците на националния химн, с което отбелязаха старта на пролетния полусезон. Мачът започна с минута мълчание в памет на футболиста на „Бдин“ Видин Ангел Петров, който ни напусна в навечерието на Нова година.

Бдинци започнаха по-активно от своя съперник срещата. Още в 5-ата минута Николай Цветков – Демона отправи опасен, но не достатъчно точен, удар към вратата на гостите. Три минути по-късно и шут на Денис Николов застраши вратата, пазена от Кристиян Георгиев. Гостите отговориха с изстрел на Никола Николов в 10-ата минута. Николай Цветков насочи добре топката от пряк свободен удар в 25-ата минута, но вратарят успя да избие. Триково изпълнение на капитана Калоян Цветков също принуди стража на гостите да се намесва, за да опази вратата си в 28-ата минута. При последвалото центриране от ъглов удар Денис Димитров се оказа най-съобразителен пред противниковата врата и отбеляза за 1:0. Радостта на домакините обаче се оказа кратка. Само три минути по-късно главният съдия Владимир Кирилов вдигна директен червен картон на Стойчо Стойков заради опасен шпагат в краката на противников футболист. Натискът на „Ком“ не даде резултат до края на първата част.

Останали с човек по-малко, футболистите на „Бдин“ разчитаха на контраатаки през втората част, а гостите натискаха своя съперник, за да се възползват от численото си предимство. В 70-ата минута обаче паритетът бе възстановен. Кирилов показа червен картон и на Ивайло Тодоров, който удари футболист на „Бдин“ без топка. Малко по-късно заради реплики към главния рефер от резервната скамейка червен картон получи и човек от щаба на гостите. Опитите на „Ком“ да вкарат попадение доведоха само до две опасни разбърквания в наказателното поле на бдинци, които въпреки назначеното 8-минутно продължение на мача удържаха головото си предимство и заслужено се поздравиха с победата. Мъгливото време и ниските температури не уплашиха верните привърженици на „Бдин“ и отборът получи солидна подкрепа от трибуните.

„Когато си с човек по-малко е по-трудно, но си свършихме работата. Това е по-важното. Продължаваме напред в турнира. Стойков е ключов футболист за нас, беше изгонен рано-рано, наложи се да изразходим много енергия, за да съхраним гола аванс. Докато гостите бяха с човек повече ни понатиснаха, но се справихме“, каза след срещата старши-треньорът на „Бдин“ Мартин Методиев.