„Бдин“ Видин отстрани „Ком“ Берковица от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Мачът от втория етап на турнира се игра на стадион Георги Бенковски и завърши при резултат 1:0. Единственото попадение отбеляза едно от новите попълнения Денис Димитров – Бебето в 28-ата минута. Двата отбора доиграха мача с човек по-малко. Директни червени картони получиха Стойчо Стойков от „Бдин“ в 30-ата минута и Ивайло Тодоров от „Ком“ в 70-ата.
Преди срещата капитаните на двата отбора вдигнаха знамето на Република България под звуците на националния химн, с което отбелязаха старта на пролетния полусезон. Мачът започна с минута мълчание в памет на футболиста на „Бдин“ Видин Ангел Петров, който ни напусна в навечерието на Нова година.
Бдинци започнаха по-активно от своя съперник срещата. Още в 5-ата минута Николай Цветков – Демона отправи опасен, но не достатъчно точен, удар към вратата на гостите. Три минути по-късно и шут на Денис Николов застраши вратата, пазена от Кристиян Георгиев. Гостите отговориха с изстрел на Никола Николов в 10-ата минута. Николай Цветков насочи добре топката от пряк свободен удар в 25-ата минута, но вратарят успя да избие. Триково изпълнение на капитана Калоян Цветков също принуди стража на гостите да се намесва, за да опази вратата си в 28-ата минута. При последвалото центриране от ъглов удар Денис Димитров се оказа най-съобразителен пред противниковата врата и отбеляза за 1:0. Радостта на домакините обаче се оказа кратка. Само три минути по-късно главният съдия Владимир Кирилов вдигна директен червен картон на Стойчо Стойков заради опасен шпагат в краката на противников футболист. Натискът на „Ком“ не даде резултат до края на първата част.
Останали с човек по-малко, футболистите на „Бдин“ разчитаха на контраатаки през втората част, а гостите натискаха своя съперник, за да се възползват от численото си предимство. В 70-ата минута обаче паритетът бе възстановен. Кирилов показа червен картон и на Ивайло Тодоров, който удари футболист на „Бдин“ без топка. Малко по-късно заради реплики към главния рефер от резервната скамейка червен картон получи и човек от щаба на гостите. Опитите на „Ком“ да вкарат попадение доведоха само до две опасни разбърквания в наказателното поле на бдинци, които въпреки назначеното 8-минутно продължение на мача удържаха головото си предимство и заслужено се поздравиха с победата. Мъгливото време и ниските температури не уплашиха верните привърженици на „Бдин“ и отборът получи солидна подкрепа от трибуните.
„Когато си с човек по-малко е по-трудно, но си свършихме работата. Това е по-важното. Продължаваме напред в турнира. Стойков е ключов футболист за нас, беше изгонен рано-рано, наложи се да изразходим много енергия, за да съхраним гола аванс. Докато гостите бяха с човек повече ни понатиснаха, но се справихме“, каза след срещата старши-треньорът на „Бдин“ Мартин Методиев.

